Стрийський парк (Парк Кілінського)

Стрийський парк (Парк Кілінського) у Львові — один із найстаріших та найгарніших парків Львова, пам’ятка садово-паркового мистецтва національного значення.

Сучасний стан Стрийського парку

Парк займає 52 з невеличким гектари, знаходиться у Франківському районі Львова, між вулицями Івана Франка, Стрийською, Уласа Самчука і Козельницької.

Складається з трьох ландшафтних частин:
зона нижніх партерів — по дну балки
лісопаркова зона — на схилах балки
верхня тераса, яка фактично є територією колишньої виставки «Східні торги» (пол. Targi Wschodnie)

Основою планування паркової території є глибока ерозійна долина, якою протікав струмок Сорока (ліва притока Полтви); тепер тут пішохідна доріжка, яка зв’язує верхню терасу з нижньою частиною парку.

У Стрийському парку налічується понад 200 видів дерев і рослин, є оранжерея, альпінарій, платанова і липова алеї. Тут зростають червоний дуб, тюльпанове дерево, магнолія, сосна Веймутова, японський бузок, маньчжурська аралія, гінкго дволопатеве.

Біля головних воріт знаходиться ставок з лебедями. У парку є також спортивні корпуси Львівської політехніки (розташовані в будівлях колишнього Палацу Мистецтв та Рацлавицької панорами), головний корпус Української академії дизайну, кінотеатр «Львів», три ресторани, Львівська торгово-промислова палата.

Парки відпочинку ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry