Парк «Знесіння»

Регіональний ландшафтний парк, що розташований на місцевості Знесіння (20 хв. від центру Львова), займає площу в 155 га (а разом з природоохоронною зоною – 312 га). Вкриті лісом пагорби знаходяться на водорозділі двох морів: Балтійського і Чорного. Струмки, що протікають по цій території (Хомець, Глибокий, Кривчицький), несуть свої води у різні моря. Статус парку ця територія отримала 1993 року. Тут зустрічаються степові долини з рідкісними рослинами, оголені пісковики, вапняки, що зберегли свідчення про морське минуле цих земель – скам’янілі залишки морської фауни і флори, а також озера і невеликі гори з давніми іменами – Льва (Лиса, або Піщана), Баба, Хомець.

З давніх часів тут селилися люди. За свідченнями археологів, у IV-II тисячоліттях до нашої ери в цьому місці знаходилося древнє городище. Мешкали тут люди і в пізніші часи: і в час розквіту античних міст-держав, і в середньовіччі, і в нові часи. На Святовидовому полі та на горі Баба збереглися давньослов’янські капища. У наш час тут збираються неоязичники. Збереглася також у парку стара оборонна вежа XIII-XIV століть.

На території парку знаходиться житлова забудова села Знесіння, церкви Святого Іллі ті Вознесіння Господнього, костел св. Войцеха, старе Знесінське кладовище. Також у цій місцині розташовані склозавод і фармацевтична фабрика. У парку облаштовано треки для спуску на гірських лижах. Недалеко від «Знесіння» знаходиться «Шевченківський гай».

Парки відпочинку ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry