Парк «Високий замок»

У центрі стародавнього Львова височіє Княжа гора, яку ще називають Замковою. На її схилах на площі 36,2 гектари розкинувся громадський парк «Високий замок» – улюблене місце відпочинку львів’ян та гостей міста.

Саме тут (за переказами) 1241 року князь Данило Галицький заснував місто і назвав його на честь свого сина Льва. На найвищому пагорбі Львова збудували укріплений кремль.

Від 1340 року, коли перервалася династія галицько-волинських князів, містом Лева правив намісник литовського Люберта. 1349 року Львів перейшов під правління польських королів, які на найвищий місцині побудували середньовічний замок з міцно укріпленими стінами. З того часу цей пагорб почали називати Княжою (або Замковою) горою.

На схилах Княжої гори в 1835 році був заснований громадський парк «Високий замок», на двох терасах якого зазеленіли каштани, клени, липи, акації, тополі, сосни. На нижній терасі 1841 року спорудили невеликий романтичний грот. А на верхній терасі на честь 300-річчя Люблінської унії, ратифікація документу якої відбулася 1569 року, був насипаний курган. В результаті федеративного об’єднання Польщі та Литви на карті Європи з’явилася нова держава – Річ Посполита, яка відігравала значну роль у середньовічному світі.

Копець Люблінської унії (насипаний курган) розташований на висоті 413 метрів над рівнем моря. Тут облаштовано верхній оглядовий майданчик, збудовано Львівський телецентр з телетрансляційною вежею (її висота – 192 метри). На пагорбі знаходиться старовинний кам’яний лев, перенесений сюди у 1874 році від міської ратуші.

На нижній терасі теж облаштовано оглядовий майданчик, збудовано сучасний ресторан, встановлено пам’ятний знак на честь Максима Кривоноса й невеличкий будиночок садівника.

Чарівний парк «Високий замок» входить в реєстр природно-заповідного фонду України як пам’ятка садово-паркового мистецтва національного значення.

Парки відпочинку

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry