Парк «Погулянка»

В південно-східній частині Львова , в межах піднесеної ландшафтної формації – Давидовської гряди, розташований парк «Погулянка», площа якого дорівнює 100,33 га. Цей лісопарк знаходиться між вулицями Погулянка, Зелена і Пасічна та ботанічним садом Львівського університету.

В довоєнний період львівська інтелігенція називає «Погулянку» лісом Венгельовського. Цей знаменитий адвокат придбав у 1799 році ділянку лісопарку і звів на ній палац, який став місцем зустрічі польської знаті. Центральна алея парку починається від вулиці Погулянка, яка була районом престижної забудови довоєнного періоду. Тут розташовані двоповерхові кам’яниці в стилі конструктивізму і новобудови кінця XX – початку XXI століть. На території парку збереглися два невеликих хутори, колишній костел вірменських бенедектинок, в якому сьогодні знаходиться церква Матері Божої Неустанної Помочі.

До Другої світової війни в лісопарку була фабрика штучного льоду. Від неї залишилися тільки кам’яні ворота. 1948 року на Погулянці заснували Львівський винний завод, що розташувався на місці старої броварні, побудованої в середині XIX столітті. В кінці XX століття Львівський винний завод розпочав випуск вермуту «Квіти Погулянки».

1984 року у лісопарку побудували Палац піонерів і школярів, перейменований у 1990 році в Палац творчості дітей та юнацтва Галичини. Біля будівлі знаходиться невеликий ставок і головна алея парку.

1940 року парк «Погулянка» отримав статус природоохоронного рекреаційного об’єкту. В наш час лісопарк входить у природно-заповідний фонд України і охороняється законом як національне надбання. Саме тут проходить північно-східна межа ареалу бука в Європі. Серед природних насаджень бука, граба, явора, клена, берези знаходяться декоративні ставки, струмок Пасіка – притока річки Полтви. Центральна алея парку пролягає у долині, а поміж зеленими насадженнями на рельєфній місцевості прокладені прогулянкові маршрути, які користуються великою популярністю у львів’ян.

Парки відпочинку ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry