Львівський центральний парк культури та відпочинку ім.Б.Хмельницького

Парк культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького – одне з найулюбленіших місць для веселого і безтурботного проведення часу. Парк розташований у Галицькому районі Львова, пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення (з 1984).

Простягається між вулицями Стрийською, Гвардійською, Вітовського та Зарицьких. У верхній частині парку культури розташований Монумент Слави, вулиця Стрийська відділяє його від Стрийського парку, а вулиця Вітовського — від Цитаделі.

Увага дітей і дорослих, без всяких сумнівів, приверне розважальний містечко атракціонів у нижній частині парку, яке працює в теплу пору року. Тут до Вашої уваги і єдине в місті колесо огляду («Чортове колесо»), з якого відкривається панорама на ціле місто, і «Веселі гірки», і безліч дитячих атракціонів, які не залишать байдужими самих маленьких гостей парку.

У верхній частині – літня сцена і майданчик біля неї, де влітку проводяться концерти, дискотеки, а також виступи дитячої та юнацької самодіяльності. Піднявшись по центральній алеї парку вгору, Ви зможете побачити Монумент Слави – меморіал пам’яті переможцям у Другій Світовій війні.

Парк був закладений в радянський період в 1951 році на місці Пелчинського ставка. У 1959 році будівництво парку була закінчено. Далі були побудовані фонтани і арки біля центрального входу в парк, стадіон «Юність» (на 4000 глядачів), де влітку проводилися спортивні змагання, а взимку діяв міський каток, кінотеатр «Дружба» (на сьогоднішній день не діє), облаштований Зелений театр. У 1979 році почав функціювати концертно-розважальний центр «Романтик», де проводилися дискотеки і діяли танцювальні гуртки, був облаштований парк атракціонів.

Парк надалі залишається одним з упорядкованих у місті. Щорічно в жовтні тут відбуваються виставки-звіти аграріїв Львівщини «Золота Осінь».

В рамках підготовки до Євро-2012 стадіон «Юність» мають намір реконструювати для проведення тренувань команд-учасниць. У концертно-розважальному центрі «Романтик» сьогодні діє більярдний клуб і далі проводять танцювальні змагання.

Загальна площа парку – 26 гектарів.

Парк культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення та одним з найбільш облаштованих парків Львова.

Парки відпочинку ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry