Винниківське озеро

Винниківське озеро — озеро яке було штучно створене у п’ятдесятих роках двадцятого століття. Озеро знаходиться на території Винниківського лісництва, що вважається територією Львова. Озеро знаходиться у Личаківському районі міста.

Озеро було створено як рекреаційну зону у 1953 році у Винниківському лісі, тоді ж були створені водна та лодочна станціі, пляжі. До 1970-х років до озера ходив електропотяг від станції «Личаків». До початку 1990-х років озеро мало назву Комсомольське озеро. Серед львів’ян досить популярним є відпочинок на Винниковському озері.

На північ від озера розташована траса Львів-Винники і лесиста Давидова гряда, на якій також розташовані Чортові скелі.

Розміщено по дорозі до Винник на відстані  8 км від центра м. Львова у південно-східній частині та 2 км від східного краю міста.

Озеро знаходиться в долині р. Марунька серед лісових масивів, що сприятливо впливає на рекреаційне освоєння озера. Озеро протічне, що сприяє  самоочищенню води. Довжина озера становить 440м., ширина 380м., загальна площа 6.9 га, глибина озера біля дамби 5м. Ширина пляжної зони до 50м.

Перед озером можна знайти будки для переодягання, лежаки, парасолі, магазини та мангали з шашликом. На території комплексу є готель та ресторації. Також на озері можна покататися на катамаранах, човнах, пограти в пляжний футбол чи волейбол.

Послуги • в'їзд на Винниківське озеро - 10 грн. з авто

 • в'їзд на Винниківське озеро до пляжу - 50 грн. з авто

 • вхід на Винниківське озеро - 10 грн. з людини

 • альтанка з мангалом - 60-80 грн.

 • катання на катамарані - 50грн година

 • катання на човні - 40грн година

Озера , , ,

4 відгуки

 1. Вячеслав, 6 years ago

  Був на озері 08/07/2012, я і до того був на ньому раза два, але скажу свої враження які склались з останнього візиту.

  В’їзд машиною 10грн. + 10грн. з людини, в принципі нормально. В’їзд машиною вже на саму територію 50 грн, це вже за круто.

  З плюсів, це недалеко їхати на машині, досить чистий пісочний пляж, багато кафешек, де можна перекусити, або з’їсти шашлику, випити пива і т.д. Є можливість покататись на човні, катамарані, в шарі, тир, футбольне й волейбольне поле. На жаль на цьому плюси закінчились :( Печалька.

  Мінуси відпочинку на Винниківському озері – це звичайно сама вода в озері, вона мутна, брудна і т.д, Вода, якщо може напевно природнім шляхом чиститься, але цього не достатньо для чистої води.

  Біля дороги горками стоїть сміття відпочиваючих, хоча при дорозі є нормальні смітники, навіть по категоріям, але так як вони переповнені люди роблять гірки з сміття біля дороги.

  Наступним серйозним мінусом є туалети, які ще були зроблені за савдепеї, а над новими нормальними туалетами власники озера вирішили не заморочуватись, напевно самі не відпочивають на озері! Якщо ви дивились серіал “Спартак”, або знаєте які були в їх часи туалети, або краще це назвати стайня, або яма, де місяцями накопичується людські відходи кишечнику. :) Зайти в ці туалети без рвотного рефлексу нереально!

  Впевнений що більшість людей, дітей ходять в ліс, який поряд, або ще гірше в саме озеро. Так озеро чи ліс точно не стануть чистіше!

  Після пошуків туалету, купатись в озері перехотілось зовсім, в голові з’явились думки, що ти купаєшся в великій калюжі з сечі. Не знаю які там саміпедем станції давали добро на відкриття сезону на цьому озері, напевно через хабр і домовились.:)

  Для себе зробив висновок, якщо є час і можливість краще поїхати десь подалі від Львову, на кар’єр чи ще краще на гірську річку, або на крайняк в басейн. Але як то кажеться маємо, те що маємо і це моя особиста думка, вирішувати вам!

  Stay tuned!

     -   Відповіcти
 2. Ольга, 3 years ago

  Були на озері 8.07.2015. Ціни,порівняно з минулорічними, піднялися – вхід 15 грн. з людини, (було 10грн.). Сервіс – повний нуль. Туалетів я не знайшла (можливо не там шукала), принаймі біля входу їх не було. Хоч би якісь вказівники поставили. З води робити туалет не хотілося, довелось потерпіти. Вода -суцільне сміття, бактерії і т.п. і т. д. і явно для багатьох туалет! Треба тепер молитись, щоб не підхопити якусь інфекцію. На березі повно сміття, сигаретних “бичків” тощо. Там очевидно і не прибирають взагалі або роблять це вкрай рідко і як небудь. На рахунок протічності води дуже сумніваюсь! Те, що санепідемстанція підкуплена, сумнівів не має! Смітники переповнені, ціни в кіосках зашкалюють! Цікаво, за що беруть гроші при вході? Люди, не їдьте туди, особливо з маленькими дітьми! Це ж небезпечно! А якщо там кишкова паличка або якась інша зараза?!! Як на мене, то краще на Задорожне або на Ясниський кар’єр. Там дійсно протічна вода! Більше ноги моєї не буде на цьому Винниківському свинстві!!!

     -   Відповіcти
 3. Ольга, 3 years ago

  Літо 2015. Місце не погане, але…. Потрібно наставити побільше роздягалень і по можливості душові. Ну, а тепер про найнеприємніше! Шановна адміністрація, зробіть людські туалети! Ви в них самі заходите хоч колись? Такого смороду, я ще в житті не вдихала. Люди просто масово справляються поруч, або, що ще найгірше, просто в озеро! Ніякі підводні джерела не допоможуть.
  Нехай будуть платні – біо чи подбайте про нові з водовідведенням, де є можливість помити руки до і після. Вважаю також, що потрібно подбати про соціальну рекламу і наголосити для тих хто ‘в чайнику’, що справлятись в озеро це просто неподобство і неповага до інших! Підніміть навіть загальну плату за вхід, але зробіть відповідний сервіс!

     -   Відповіcти
 4. Володимир, 1 year ago

  Відпочивав я на озері 2 серпня 2017 року. За вхід на територію озера заплатили 20 грн за дорослого та 10 за дитину, при умові що двоє винниківчани. Як відомо, люди з винниківська пропискою мають право на безоплатне відвідування озера. Цитую: “Як повідомили у Винниківській міській раді, з 1 червня громадяни з винниківською пропискою зможуть заходити на Винниківське озеро безкоштовно. Від сплати звільнятимуть людей, які нададуть копію свого паспорта, що засвідчить їхню прописку у Винниках.”, посилають на це джерело інформації http://plus.lviv.ua/news/2017-05-29-10195 . Я пред’явив копії паспорта та свідотства про народження дитини, у відповідь людина яка збирає гроші при вході сказала: ” Копія паспорта і свідотства не підходить, потрібно оригінал, бо недавно прийшов чоловік з підробленої копією паспорта, у якій прописка була не його а дружини”. Що до умов на озері, то все було справді класно, пляж чистий, вода відносно чиста, бо присутній запах йоду чи чогось подібного, туалети на території пляжу є, кабінки щоб переодягнутися також присутні. Чи прийшов би я ще раз на Винниківська озеро ?? Так, звичайно, тому що блище немає жодного достойно ставка для відпочинку) Керівництво озера, якщо ви читаєте це, будь ласка вирішить питання із входом винниківчани із копіями документів, або усуньте інформацію із вище вказаного сайту, або дозвольте приходити на озеро з копіями.

     -   Відповіcти

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry