Перший український театр для дітей та юнацтва

Перший український театр для дітей та юнацтва знаходиться у середмісті Львова. Славетна історія його почалася у далекому 1920 році, коли Наркомат просвіти прийняв рішення про створення «Театру казки» у Харкові, тодішній столиці України. Вперше у світі 21 березня 1921 року почав діяти театральний колектив, який своє мистецтво присвячував дитячій аудиторії.

У витоків цього надзвичайного мистецького закладу стояли такі відомі діячі культури, як драматург та мистецтвознавець О. Білецький, художники М. Акимов і Б. Косарев, композитори Д. Ямпольський, І. Дунаєвський та інші талановиті особистості.

Значний вплив на творчість молодого колективу мали новаторські ідеї Леся Курбаса, які втілювали у життя театру соратники та учні славетного режисера: Борис Тягно, Михайло Верхацький, Фауст Лопатинський, Володимир Скляренко, Леонтій Дубовик.

Через два роки діяльності «Театр казок» було перейменовано на Перший державний театр для дітей. А від 1933 року він став називатися «Харківський театр юного глядача ім. М. Горького».

Під час Другої світової війни творчий колектив знаходився в евакуації, де разом із Київським театром юного глядача працював в Казахстані, Кузбасі й Узбекистані.

У 1944 році урядом УРСР було прийнято рішення про переведення театру юного глядача ім. Горького до Львова. Колектив почав працювати у чудово облаштованому приміщенні, збудованому ще наприкінці XIX століття для Єврейского театру й реконструйованому у 1939 році.

У Театрі юного глядача ставили спектаклі відомі українські режисери: А. Куниця, С. Данченко, В. Опанасенко, А. Бабенко. Саме у цьому колективі вперше розкрився талант славнозвісного Романа Віктюка.

У 1990 році згідно з рішенням творчого колективу Театр юного глядача був перейменований у Перший український театр для дітей та юнацтва. Сьогодні в ньому працюють народні артисти України Х.І. Кедич, С.П. Кустов, заслужені артисти України Б.В. Тріус, О.П. Баша, О.Є. Гапа та багато інших талановитих акторів. Головним режисером театру є Ю.О. Мисак, головним художником – Д.А. Зав’ялова, керівником музичної частини – заслужений діяч мистецтв України Ю.Р. Саєнко.

Тисячі маленьких глядачів аплодували прекрасним виставам театру: «Малюк і Карлсон», «Зайчик-хвалько», «Стежечка святого Миколая», «Попелюшка», «Троє поросят» тощо. З великим успіхом проходять і вечірні вистави для дорослих: «Метелики», «Остання жінка сеньйора Хуана», «Пісня про равликів». Колектив бере участь у театральних фестивалях й активно співпрацює з Творчим об’єднанням «Театр у кошику» та іншими митцями Львова.

Ціни на квитки  • На денні вистави у будні – 12, 14, 16 грн.

  • На денні вистави у вихідні та святкові, а також на прем'єрні денні вистави – 14, 16, 18, 20 грн.

  •  На вечірні вистави – 25, 35, 50 грн.

  • На виставу "Оскар" - всі квитки (лише 100 місць) по 35 грн.

  • Кожної останньої суботи місяця в нашому театрі – День дешевого квитка. Всі квитки – по 12 гривень!

Театри ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry