Львівський театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки»

Історія Львівського театру мініатюр «І люди, і ляльки» тісно пов’язана з надзвичайно талановитою, енергійною і наполегливою людиною – Олегом Максимовичем Новохацьким. Закоханий з юності у лялькове мистецтво він оволодівав його секретами, навчаючись у колективі Львівського театру ляльок під керівництвом А.Н. Мацкевича і у творчій майстерні славетного С. Образцова.

Спочатку О.М. Новохацький створив у Львівському будинку вчителя театральну студію, творчі успіхи якої викликали схвальні відгуки у глядачів і професійних митців. 1988 року керівникові цього молодого творчого колективу було запропоновано перетворити самодіяльний гурток на професійний театр.

Цей театр, який став називатись «І люди, і ляльки», отримав власне приміщення для праці. І хоча в результаті пожежі воно було майже знищене, при матеріальній допомозі спонсорів і всебічній підтримці місцевої влади і громадськості міста, театр, як казковий Фенікс, повстав із попелу.

З грудня 2005 року театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» було надано статус державного муніципального. Завдяки допомозі міської ради вдалося повністю відродити театр після нищівної пожежі. І наприкінці 2010 року відбулася прем’єра, присвячена відкриттю оновленого театру.

На сьогоднішній день у репертуарі театру є більше 15 вистав та концертно-розважальних програм, які знаходять схвальний відгук і у глядачів, і у фахівців театрального мистецтва. У творчому доробку колективу є вистави не тільки для дітей, але й для дорослих. Серед них – інсценізації творів таких відомих авторів, як М. Коцюбинський, С. Маршак, К. Чуковський та інших.

За більш як 20 років творчої праці колектив здобув визнання не тільки у Львові, а й далеко за його межами. За участь у міжнародних фестивалях, що проходили в Україні і за кордоном, Львівський театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» нагороджувався почесними дипломами і відзнаками.

На чолі театру стоїть його засновник, незмінний художній керівник, режисер і автор багатьох постановок – директор О.М. Новохацький. Тут натхненно трудяться талановиті артисти: А. Новікова, С. Храмкова, Н. Крат, А. Зборовська, Г. Колодій, Р.-О. Козак, В. Гуменюк, Д. Блінов. Чудові декорації до вистав створюються під керівництвом головного художника театру Є. Босовича.

Театри ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry