Львівський драматичний театр імені Лесі Українки

Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки розташований в історичній будівлі, зведеній у 1908-1910 роках за проектом архітекторів А. Опольського та З. Кендзєрського на території, що належала костьолу Св. Анни. В цьому приміщенні повинен був знаходитись Католицький дім з клубом, театром, залом для зустрічей. У 1913 році в ньому відкрили кінотеатр, а з часом тут почав працювати один із польських театральних колективів.

Історія ж Львівського театру ім. Л. Українки почалася від 1931 року, коли у Києві був створений Всеукраїнський театр Червоної Армії. У 1941-1942 роках театр виступав на фронтах війни перед бійцями, а пізніше був евакуйований до м. Чита. У жовтні 1944 року колектив направили до Одеси.

По війні у Львові був створений театр музичної комедії, який працював у приміщенні колишнього Католицького дому. Та у 1955 році Львівський театр музичної комедії переводять до Одеси, а звідти у Львів приїздить Театр Одеського військового округу (Російський драматичний театр Радянської Армії).

У січні 1954 року колектив розпочав свою творчу діяльність як Драматичний театр ПрикВО. У різні роки у театрі працювали талановиті актори: О. Гай, З. Дехтярьова, В. Тадер, В. Дальський, В. Сідлецький, Ю. Лавров, А. Аркадьєв, І. Макогон та багато інших митців.

Нелегкі часи пережив колектив театру протягом останніх двох десятиліть. Але він вистояв і довів своє право на існування. Від 21 квітня 2011 року за рішенням міської ради театр було перейменовано на Львівський драматичний театр імені Лесі Українки.

В репертуарі театру – вистави за творами Л. Українки, М. Гоголя, Т.Г. Шевченка, І. Котляревського, В. Шекспіра та інших відомих авторів.

Художній керівник театру – яскрава особистість, заслужена артистка України Л. Колосович.

Театральний колектив – активний учасник багатьох всеукраїнських і міжнародних фестивалів. Він є засновником і організатором Всеукраїнського фестивалю «Ні, я жива, я буду вічно жити!».

Театри , ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry