Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса

Львівський академічний театр імені Леся Курбаса — створений у 1988 році Володимиром Кучинським та групою молодих акторів.

Від часу свого заснування театр імені Леся Курбаса переріс в один з найбільш відомих театральних колективів, як в Україні, так i за її межами. Вистави театру «Благодарний Еродій» за Григорієм Сковородою, «Між двох сил» за Володимиром Винниченком, «Апокрифи» за Лесею Українкою, «Сни» та «Забави для Фауста» за Федором Достоєвським, «Хвала Еросу» та «Silenus Alcibiadis» за Платоном, «Марко Проклятий або Східна легенда» за поезіями Василя Стуса, «Чекаючи на Ґодо» за С. Беккетом гідно репрезентували Україну та здобули високі нагороди на численних міжнародних театральних фестивалях. Театр першим здійснив сценічні постановки діалогів Григорія Сковороди, Платона, поезії Василя Стуса і драматичних поем Ліни Костенко.

Театр імені Леся Курбаса за короткий термін зміг стати одним з кращих в Україні, при тому, що час становлення колективу припав на складний період в українській історії. Театр неодноразово бував з гастролями в Києві, Харкові, Симферополі, Одесі, Севастополі, Керчі, Івано-Франківську, Чернігові, Миколаєві, Черкасах, Тернополі, Донецьку та інших містах України.

Високий художній рівень постановок цього театру засвідчують численні ґран-прі та нагороди на престижних міжнародних фестивалях: Золотий Лев (1989, 1994, 2000), Чехівський фестиваль, Москва (1996), Слов`янський вінець, Москва (1997), Сібіу, Румунія (1998), Контакт, Польща (1998), Бутрінті, Албанія (2001), Херсонеські ігри (1994, 2001), Боспорські агони (2001, 2002, 2006), Стобі, Македонія (2002) та інші. Театр став першим лауреатом премії Василя Стуса. У 2006 Театр було нагороджено Національною премією ім. Т. Г. Шевченка, а в 2007 році присвоєно звання академічного.

Весь цей час театр працював як унікальний методологічний центр, опанував і розробив цикл театральних методик та тренінгів акторської психофізики, пластики, голосу, провів серію спільних проектів з Workcenter Єжи Гротовського (Італія), Школою драматичного мистецтва Анатолія Васільєва (Росія), Осередком театральних практик Gardzienice (Польща), Саратозьким міжнародним театральним центром (США), проводив цикл лекцій та майстеркласів в Йельському, Колумбійському, Пенсильванському та інших унівеститетах та театральних школах США. Критика називає цей колектив унікальним театральним явищем, бо він повернув українській сцені інтелектуальний престиж, створив свою методологічну школу і поєднав багатогранну сценічну практику з процесом пізнання Людини.

Історія будинку

Кінотеатр “Казіно де Парі” (“Casino de Paris”) заснований у 1911 р. Мельхіором Майблюмом (Melchior Meiblum) за адресою вул. Рейтана, 7 (тепер вул. Л. Курбаса, 3). Розташувався у залі театру-вар’єте. Споруда театру збудована в 1909 р.  архітекторами Зигмунтом Федорським (Zygmunt Fedorski) та  Станіславом Мацудзинським (Stanisław Macudziński) на основі переробленого проекту 1908 р. Віденського бюро конструкцій. Інтер’єр театру був оздоблений львівським художником Зигмунтом Бальком, що виконав орнаментальні розписи, та рельєфами Францішека Берната.

На стенді на вул. Вірменській (1911 –  1918 рр.) була розміщена афіша “Казіно де Парі”, де йшлось про демонстрацію оперетти Йозефа Штрауса “Летюча миша” (“Feldermaus”). У 1911-1918 рр. у вар’єте діяв кінотеатр, можливо йдеться про демонстрацію першої екранізації 1917 року Ернста Любіча (Ernst Lubitsch) – “Das Fidele Gefängnis”.

У 1916 – 1918 рр. власником кінотеатру був “Червоний хрест” (Czerwony Krzyż). У 1916 році кінотеатр змінює свою назву на “Кінотеатр Червоного Хреста” (“Кіno Czerwonego Krzyża”). Значну частину своїх прибутків віддавав для допомоги солдатам і їх родинам.

Кінотеатр проіснував до 1918 р. Перестав функціонувати після того як у Львові після закінчення Першої світової війни припинило свою діяльність представництво віденської студії “Уранія” (“Urania”).

Архітектура

Овальний зал з глибиною 11,5 та заввишки 6, 5 метрів з дзеркалом сцени 4,5 на 5,5 метрів. У конструкціях балок та лож використаний метал. Орнаментальні розписи Зигмунта Балька, балкони оздоблені барельєфами Францішека  Берната. Завіса “Вакханалія»”  Мар’яна Ольшевського.

Як забронювати квитки на вистави театру імені Леся Курбаса?


1) на сайті театру заповнити форму замовлення:  • вашу контактну інформацію (e-mail);

  • дату і назву вистави;

  • кількість і ціну квитків


Адміністрація театру підтвердить бронювання, надіславши лист на вашу поштову скриньку, або ви можете особисто перевірити ваше замовлення за телефоном адміністратора: 068 562 1117 (Андрій)


2) в день вистави з 12:00 по 17:00 за телефоном каси театру 032 272 4914 


Увага! Квитки мають бути викуплені у касі театру не пізніше ніж за годину до початку вистави.

Театри ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry