Львівський академічний обласний театр ляльок

Один із провідних театральних колективів України, що творить для дітей та юнацтва, – Львівський академічний театр ляльок розташований у старовинному центрі міста, на площі Данило Галицького 1 в будівлі колишньої Палати ремісників. Зведений у 1913-1919 роках за проектом архітектора Яна Протшке будинок у своїй стилістиці несе окремі елементи ренесансу: аркада першого поверху, аттик, скульптури на фасаді, різноманітне пластичне оздоблення тощо.

Створений 1 вересня 1945 року Львівський театр ляльок розпочав свою творчу діяльність 15 квітня 1946 року прем’єрою вистави «Івасик-Телесик», поставленою головним режисером Антоніною Мацкевич. Понад півстоліття ім’я героя української народної казки не сходить з афіш. Івасик-Телесик став оригінальною емблемою Львівського театру ляльок.

За роки творчої праці талановитий колектив поставив понад 200 вистав для юних глядачів, серед яких більшість – казки народів світу («Коза-дереза», «Сніжна королева», «Ріккі-тіккі-таві» та інші).

Антоніна Мацкевич – учениця славетного Леся Курбаса у 1948 році поставила спектакль за твором В. Сологуба «Лихо від ніжного серця», започаткувавши тим самим репертуар для глядача дорослого. З часом він поповнився новими постановками, таким як «Ніч під Різдво» М. Гоголя, «Мадемуазель Нітуш» Г. Мельяка і А. Мілло, «Лівша» за Лесковим тощо.

Щороку спектаклі театру відвідують понад 200 тисяч глядачів – дітей та дорослих. Львівський ляльковий з великим успіхом репрезентує свою творчість на всеукраїнських та міжнародних фестивалях. Його доробок відзначений багатьма поважними нагородами.

Театр очолює заслужений працівник культури України, директор та художній керівник Я.В. Синиця, головний режисер – О. Куцик. Тут працюють талановиті митці: заслужені артисти України Л. Грядова, С. Кабакова, провідні актори – О. Ясінський, О. Сєрова-Бондар, Р. Бабала та багато інших яскравих творчих особистостей.

Артистам театру аплодували глядачі не тільки України, але й Польщі, Чехії, Латвії, Литви, Естонії, Росії, Білорусі, Узбекистану та інших країн Європи та Азії.

Театри ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry