Палац Семенських-Левицьких

Пам’ятка пізньоеклектичної палацової архітектури XIX століття – палац Семенських-Левицьких був збудований у 1849 році за проектом архітектора Фридерика Баумана на замовлення графа Костянтина Семенського, посла Галицьких штатів.

Двоповерхова цегляна будівля з мансардним дахом прикрашена головним фасадом з двома виступами бічних ризалітів та картушем на осі. Широкі тяги членують яруси, нижній з яких виділений рустовкою. На ризалітах розмішені великі арочні вікна, прикрашені пілястрами, інші вікна мають прямокутну форму. У плані будівля наближена до прямокутника. Внутрішнє планування приміщень здійснено за анфіладно-зальним типом.

Палац має просторе подвір’я, оточене муром, до якого примикають два бічні флігелі. На схід від кутої металевої брами знаходиться в’їзд до манежу і стаєнь, оздоблений головами коней. Вони з’явилися під час перебудови 1877 року, здійсненої сином графа Костянтина Вільгельмом Станіславом Семенським, який був президентом Галицької комісії з вирощування коней, а також членом австрійської Палати панів і кавалером Мальтійського ордену.

Проект перебудови розробив у стилі бароко архітектор А.Вагнер. У 1891-1894 роках архітектори Іван Левинський і Ян Кудельський реконструювали палац. Оскільки син Вільгельма Станіслава і Софії Левицької писався Семенським-Левицьким, на фасаді було розміщено вензель “S.L.”.

Палац Семенських-Левицьких донині зберіг зовнішній вигляд, який він отримав після реконструкції 90-х років XIX століття. За радянських часів відбулося внутрішнє перепланування будівлі під навчальний заклад. Зараз тут знаходиться школа-інтернат.

Палаци ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry