Палац Сапєгів

Невеликий за розмірами, але надзвичайно красивий, вишуканий палац, який сучасники називали «чарівною скринькою», належав нащадкам стародавнього роду русько-литовських князів Сапєгів. Палац був збудований у 1867-1868 роках за проектом архітектора Адольфа Куна на замовлення молодого князя Сапєги у стилі французького бароко (стиль XIX століття – необароко).

Мініатюрний двоповерховий необароковий палац має в плані форму квадрата з прямокутним флігелем. Будинок має невеликий мезонін, фасади оздоблені вишуканою кам’яною різьбою. Інтер’єр вражає багатством оздоблення, стіни будівлі прикрашені рустикацією і виступами пілястр, міжповерховими поясочками.

Парадний двір від навколишнього середовища відділяє монументальна огорожа з ажурними металевими воротами. Все свідчило про розкіш та вишуканий смак власників палацу.

Після Першої світової війни, у листопаді 1918 року у палаці Сапєгів знаходився штаб українських військ. Пізніше, протягом багатьох років, тут знаходилася жіноча гімназія.

У 70-х роках XX століття ця барокова пам’ятка архітектури знаходилася під загрозою розбирання. Лише втручання Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, яка запропонувала відремонтувати та реставрувати палац коштом Товариства, врятувало цю прекрасну будівлю. Її реконструкція тривала від 1972 до 1976 року.

У наш час палац Сапєгів є власністю Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Палаци ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry