Палац Корнякта – Королівська кам’яниця

У середмісті Львова, на старовинній площі Ринок знаходиться палац купця Костянтина Корнякта, збудований у 1580 році італійським архітектором Петром Барбоном у ренесансному стилі.

Корнякт був виноторговцем, тому над входом до його палацу була розміщена галка ялини, яка означала, що тут продають вино. Напій зберігали у великих пивницях і подавали його нагору ліфтом.

Згідно існуючого правила рівних можливостей, усі будинки на площі Ринок не могли мати на фасаді більше трьох вікон (на одному поверсі). І навіть найбагатший львів’янин Корнякт не міг порушити цього правила.

За заслуги перед державою і за віддану службу на посаді королівського секретаря грек за походженням, мешканець міста Львова Костянтин Корнякт отримав дворянство від короля Сигізмунда II Августа. А наступний король Стефан Баторій дозволив Корнякту побудувати палац із шістьма вікнами.

На початку XVII столітті спадкоємці Корнякта продали кам’яницю кармелітам. В середині цього ж століття палац Корнякта став власністю польського короля Яна III Собеського і його почали називати Королівською кам’яницею.

Саме у XVII столітті відбулися певні перебудови споруди: сполучення через дверний отвір із сусідньою кам’яницею, добудова аттика. Пізніше було здійснено перепланування приміщень. У 1820 році зведено новий корпус і арочні ренесансні галереї. На головному фасаді, який вкрили рустом, побудували балкон, а ренесансний портал перенесли у двір.

На початку XX століття (до і після Першої світової війни) проводилися реставраційні роботи. У 1908 році кам’яницю викупило місто. А 12 вересня на честь 225-ї річниці розгрому турків під Віднем тут відкрився музей імені Яна III Собеського.

За радянських часів у палаці Корнякта розташувався головний корпус Львівського історичного музею. Відвідувачів приваблюють «Королівські зали», готична зала, так званий Італійський дворик, який відтворює атмосферу типового подвір’я Риму чи Флоренції.

На початку 90-х років ця надзвичайно цінна пам’ятка ренесансної архітектури була реставрована.

Відділ Історичних коштовностей


Вартість квитків:

  • для дорослих (1 особа) — 10,00 грн

  • для учнів, студентів, пенсіонерів (1 особа) — 5,00 грн


Екскурсійне обслуговування:

  • групи з дорослих до 10 осіб — 40,00 грн.

  • 10-30 осіб — 50,00 грн.

  • для учнів, студентів, пенсіонерів до 10 осіб — 20,00 грн.

  • 10-30 осіб — 25,00 грн.


Італійське подвір'я


Вартість квитків:

  • для дорослих (1 особа) — 2,00 грн

  • для учнів, студентів, пенсіонерів (1 особа) — 1,00 грн


Екскурсійне обслуговування:

  • групи з дорослих — 15,00 грн.

  • для учнів, студентів, пенсіонерів — 10,00 грн.

Палаци ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry