Палац Баворовських

В будівлі палацу Баворовських в наш час розташований Палац мистецтв ім. Омеляна і Тетяни Антоновичів Львівської наукової бібліотеки імені В. Стефаника НАН України.

Історія цього будинку починається від 1639 року, коли польський магнат А. Сенявський вирішив збудувати арсенал. Військовий архітектор П. Гродзіцький створив споруду з могутніми стінами першого поверху, які повинні були виконувати оборонну функцію.

У 30-40-х роках XIX століття нові власники – графи Баворовські перебудували цей суворий будинок на палац. Архітектор І. Хамбрез (Шамбре) створив його у стилі бідермаєрівського класицизму: східний фасад оформлений трикутним фронтоном і балконом на тосканських колонах. Балкон оздоблений рельєфами, на яких зображені орли, що тримають гірлянди квітів.

1877 року граф В. Баворовський розмістив у палаці свою бібліотеку, яка від 1900 року стала публічною.

За радянських часів тут знаходився відділ мистецтв Наукової бібліотеки ім. В. Стефаника. Але ця пам’ятка архітектури довший час знаходилася в аварійному стані. Лише в кінці XX – на початку XXI століть завдяки коштам меценатів Тетяни та Омеляна Антоновичів, родини Титлів, сім’ї Коців, а також українських наукових і громадських інституцій, урядів України і Польщі палац було реставровано.

У чотирьох кімнатах першого поверху розміщена картинна галерея. Тут експонуються твори таких відомих художників, як Т. Шевченко, О. Архипенко, І. Труш, О. Грищенко, М. Коць. У фондах Палацу знаходяться близько 400 тисяч одиниць зберігання (картини, гравюри, рукописи XI-XX століть, стародруки, книги тощо). Співробітники Палацу мистецтв сподіваються на повернення до Львова малюнків Альбрехта Дюрера та інших шедеврів, які були вивезені із бібліотеки Баворовських під час Другої світової війни.

Палаци

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry