Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові

На затишній вулиці біля зеленого парку знаходиться музично-меморіальний музей видатної української співачки – незрівнянної Соломії Крушельницької.

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької розташований у будинку, який був побудований у 1884 році за проектом архітектора Якуба Кроха. У 1908 році Соломія Крушельницька купила будинок і була його власницею до 1939 року. Пізніше в її власності залишився лише другий поверх цього помешкання, де вона провела останні роки свого життя.

1977 року на честь всесвітньо відомої співачки на фасаді колишнього її будинку була встановлена меморіальна дошка роботи скульптора Е. Миська.

В кінці 80-х років минулого століття розпочалися роботи по створенню музично-меморіального музею С. Крушельницької, який спочатку був відділом Літературно-меморіального музею Івана Франка. З 1995 року музей С. Крушельницької набув статусу самостійної державної установи.

Основою експозиції музею став архів племінниці співачки – Одарки Бандрівської, яка все своє життя присвятила збереженню пам’яті С. Крушельницької. Цінні експонати передали музею М. Головащенко та І. Драч.

В експозиційних кімнатах другого поверху буднику демонструються речі С. Крушельницької, фотографії, портрети, афіші, сценічні костюми тощо. У фондах музею зберігається понад 17 тис. експонатів.

Працівники музею проводять велику науково-дослідницьку та просвітницьку роботу. У приміщенні музею часто відбуваються екскурсії, концерти, зустрічі з діячами культури, проводяться наукові конференції, вечори пам’яті репресованих музикантів та композиторів, вечори спогадів, виставки.

Додаткові послуги Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької:  • екскурсії польською, німецькою та англійською мовами для іноземних туристів за попереднім замовленням. За бажанням у програму перебування в Музеї може входити концерт камерно-вокальної музики;

  • цикл лекцій “Львів музичний”, “Львів театральний”. Цикл складається з 3 лекційних занять, які охоплюють період від часів Київської Русі до сучасності. Під час лекцій слухачі можуть довідатися про музичне життя старовинного Львова, навчання музики у братських школах, Єзуїтській колегії, про виникнення музичних товариств у Львові у ХVIIІ - I пол. ХХ ст., про діяльність вищих музичних закладів. Подаються окремі теми – історія будівництва та діяльності львівських театрів, львівська композиторська та виконавська школи. Теоретичний матеріал доповнює велика кількість музичних ілюстрацій. Лекції проводяться як на базі Музею, так і в інших лекційних приміщеннях.

  • пішохідна екскурсія “Соломія Крушельницька і Львів”. Під час екскурсії ви дізнаєтесь про перебування Соломії Крушельницької у Львові, про установи та приватні будинки, пов’язані з іменем видатної української співачки, про виступи Крушельницької на сценах львівських театрів та концертних залів. Екскурсія включає перебування в Музеї.

  • консультації та розробка тематичних планів, побудова виставок і музейних експозицій. За час існування Музею було побудовано більше 150 тематичних виставок, присвячених різноманітним подіям музичного життя Львова та окремим персоналіям. Працівники Музею також брали участь у побудові постійнодіючої експозиції “Церква в підпіллі” в приміщенні Українського католицького університету, кабінету франкознавства у Львівському Національному університеті ім. Івана Франка, є авторами краєзнавчого музею у м. Кам’янка-Бузька та ін.

  • проведення камерно-вокальних концертів за участю солістів Львівської філармонії та Оперного театру, вечорів, конференцій, презентацій. Ці заходи відбуваються у Музичному Салоні Музею, який розрахований на 25-30 осіб. Час проведення включає і вечірні години.

  • фото та відеозйомка в експозиції Музею, співпраця з телевізійними компаніями та кіностудіями, надання консультацій для написання сценаріїв. Працівники музею були консультантами та співавторами документальних фільмів “Два життя Соломії”, “Родина Колессів” (режисер О. Фролов, київська студія документально-хронікальних фільмів);

  • використання фондових матеріалів для публікації, робота з матеріалами у фондах Музею. Для того, щоб отримати дозвіл для роботи з фондовими матеріалами, потрібен лист-відношення від організації або наукового керівника на ім’я директора Музею з обов’язковим зазначенням теми. Години роботи обумовлюються заздалегідь.

Музеї ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry