Музей мистецтва давньої української книги

У 1976 році в історичній будівлі колишнього Онуфріївського монастиря, де покояться останки першодрукаря Івана Федорова, було відкрито музей його імені. Але у 1990 році монастир передали ордену Василіан, виселивши з нього музей.

У 1997 році музей відновив свою діяльність у новому приміщенні як Музей мистецтва давньої української книги. Експозиції його знайомлять відвідувачів з українськими стародруками, рукописами, інкунабулами, творами XV-XVIII століть.

У двох перших залах виставлені експонати, що висвітлюють історію друкарень, які працювали на території України. Тут зберігаються книги Швайпольта Фіоля та Франциска Скорини, Апостол, Вузькошрифтове Євангеліє, Острозька Біблія і Буквар Івана Федорова, а також Требник Петра Могили.

На стендах представлені гравюри XVII-XVIII століть, виконані такими майстрами, як Ілля, Діонісій Сенкевич, Никодим Зубрицький, Євстахій Завадовський та ін. Виставлені зразки стародавньої народної гравюри, а також рідкісна гравюрна карта Галичини і Буковини кінця XVIII століття та оклади напрестольних Євангеліє.

У третьому залі відтворено інтер’єр середньовічної друкарні, де розміщені друкарський верстат і палітурний прес першої половини XVII століття – єдині, що збереглися на території України. Тут знаходяться й верстати для літографії та офортів.

Виставковий зал призначений для організації виставок мистецької, літературно-меморіальної та книгознавчої літератури.

Перед музеєм встановлена копія надгробної плити Івана Федорова та пам’ятник друкарям львівського скульптора Анатолія Галяна.

Вартість квитка:

  • для учнів та студентів - 2 грн.(вартість екскурсії - 15 грн.)

  • для дорослих - 5 грн.(вартість екскурсії - 30 грн.)

Музеї , ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry