Музей львівської сакральної барокової скульптури І.Г. Пінзеля

Музей барокової скульптури XVIII століття Йогана Георга Пінзеля розташований в старовинній будівлі – колишньому костелі монаршого ордену бернардинок-кларисок.

Перші черниці бернардинського ордену прибули до Львова з Кракова у 1482 році. Для них у 1583 році була зведена каплиця святої Ганни. А у 1607 році під керівництвом талановитого архітектора італійця Павла Римлянина завершилось будівництво кам’яного монастиря для бернардинок, які після реформи ордену стали називатися кларисками.

Костел монастиря кларисок був невеликим – однонавовим, мав вежу над порталом входу. Значно зруйнований в результаті воєн XVII століття, костел у 1748 році був перебудований у стилі бароко, ставши тринавовим. Храм мав 11 вівтарів.

У 60-х роках XVIII століття відомий художник Станіслав Строїнський, який навчався і з успіхом закінчив Римську академію, оздобив інтер’єр костелу фресками на теми Старого і Нового Завіту та зображеннями сцен із життя святих ордену.

Довший час, у період панування Австро-Угорської імперії, будівля монастиря і костелу, які були закриті, використовувалися не за призначенням. У 1945 році радянська влада передала пустуючий костел кларисок Львівській картинній галереї. У храмі провели відновлювальні роботи і реставрацію.

Було прийнято рішення про організацію у цій пам’ятці архітектури XVII століття Музею сакральної барокової скульптури XVIII століття Георгія Пінзеля. У другій половині XVIII століття творчість цього талановитого скульптора досягла особливого розквіту, Пінзель стає одним із найвідоміших майстрів Європи.

В музеї експонуються його всесвітньовідомі роботи: «Розп’яття», «Ангел», «Жертвоприношення Авраама», «Святий Юрій Змієборець» та інші. Містика і драматизм зображення досягають у цих сакральних барокових скульптурах досконалої завершеності, найвищого зльоту таланту й натхнення славетного львівського митця Йогана Георга Пінзеля.

Вартість квитка:

  • для учнів та студентів - 2 грн.(вартість екскурсії - 15 грн.)

  • для дорослих - 5 грн.(вартість екскурсії - 30 грн.)

Музеї , , ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry