Музей «Літературний Львів першої половини ХХ ст.»

Музей «Літературний Львів першої половини ХХ ст.» знаходиться у будинку, який був зведений у 1937-1939 роках згідно проекту архітектора З. Шпербера. Сама будівля, яка гармонійно вписується в комплекс інших, розташованих поряд будинків, являє собою типовий взірець архітектурного функціоналізму з його геометризацією форм і відсутністю будь-яких декоративних елементів. Саме цей напрямок був пануючим у львівській архітектурі у першій половині ХХ століття. Інтер’єри п’яти кімнат, в яких розмістився музей, відтворюють типове львівське житлове приміщення того часу, а експозиції наповнюють їх духовним змістом.

В 40-х роках у цьому приміщенні мешкав письменник Ярослав Галан. В 60-х роках тут був створений музей Я. Галана, який проіснував до 1992 року – до часу створення нового літературного музею. Завданням нового музею, який став окремим відділом Львівського історичного музею, є ознайомлення відвідувачів з літературним життям м. Львова в кінці XIX – першій половині XX століть, у якому віддзеркалювались суспільно-громадські та політичні події краю.

У приміщенні відтворено дух епохи українського модернізму. Афіші, фотографії, художні витвори, листівки, оригінальні меблі – все це сприяє створенню аури тогочасного життя митців та аматорів літературного життя Львова. На стендах відображені художні здобутки «молодомузівців», героїчна поезія Січових Стрільців, творчість репресованих письменників та поетів, а також відомі імена в українській еміграції.

В музеї зберігаються першовидання письменників товариства «Молода муза»: Богдана Лепкого, Федора Твердохліба, Петра Карманського та інших. У музейній колекції є також періодика 20-30 років, матеріали про «Розстріляне Відродження», видання Антонича тощо.

В наш час музей «Літературний Львів першої половини ХХ ст.» займається не тільки традиційно музейною справою. Він також є своєрідним літературно-мистецьким салоном, де проводяться зустрічі творчої молоді з відомими літераторами, артистами, художниками.

Вартість квитків:

  • для дорослих (1 особа) - 2,00 грн

  • для учнів, студентів, пенсіонерів (особа) - 1,00 грн


Екскурсійне обслуговування:

  • групи з дорослих 10-20 осіб - 15,00 грн.

  • для учнів, студентів, пенсіонерів 10-20 осіб - 10,00 грн.

Музеї ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry