Музей Ідей у Львові

Місто Львів завжди знаходилось на перетині торгових шляхів, що спричиняло значну культурну поліфонію. Після розпаду Радянського Союзу Львів був одним з перших міст України, що почали «культурну адаптацію» до суспільства розвинутих західних країн. Причини цього: близькість міста до польського кордону, національне різноманіття населення Львова, велика кількість іноземних туристів, давні культурні традиції міста, тощо. Всі ці чинники вплинули на швидку реновацію культурних традицій міста у сучасному контексті.

У центрі старої частини міста знаходиться Бернардинський монастир заснований 1460-го року. Будову завершено 1630-го року, з 1784-го року в приміщенні розташовано історичний архів Львова, з 1948-го року в східному крилі музичний коледж, а у 1993-му році в храмі св. Андрія відновлено богослужіння.

Територія монастиря — місце з давньою історією та величезним духовним потенціалом, своєрідною аурою. Абсолютно логічним є сприйняття даної території, як певного осередку культури, на зразок культурних центрів Франції, Швеції, Англії та інших країн Європи.

Всі ці чинники спричинили до того, що у 1992-му році Олесь Дзиндра, художник зі Львова в пивницях монастиря заснував мистецький проект Музей Ідей.

МУЗЕЙ ІДЕЙ — це простір де народжуються, визрівають та реалізовуються найрізноманітніші мистецькі ідеї та проекти. За ці роки в Музей Ідей розроблено, створено і реалізовано велику кількість культурно-мистецьких акцій.

Музей Ідей проводить свої багаторічні проекти такі, як:  • MezzoДром – тижні національних культур Львова;

  • БернарденҐарден – простір пластичних ідей; 

  • СклоКоко – пленер гутного скла; 

  • КіноЛев – міжнародний фестиваль незалежного кіна;

  • LeoПолтвіс – проект ревіталізації львівської ріки Полтви.

Музеї , ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry