Кімната-музей Тараса Шевченка

Кімната-музей Тараса Шевченка відкрита 7 березня 2004р. В основу створення кімнати-музею лягли оригінальні твори львівських художників, які впродовж восьми експедицій (1997-2003рр.) мандрували шляхами Кобзаря (Україна, Вільнюс, Петербург, Казахстан). Загалом у поїздках взяли участь біля 30 художників, серед яких були як молоді митці, так і знані майстри. Лише Україною митці проїхали 9 тис.км. За цей час створили понад сто полотен.

Основу музею становлять картини В.Патика, З.Кецала, П.Сипняка, О.Скопа, Є.Манишина, Ю.Лесюка, М.Луків, О.Косаря, О.Крохмалюка, П.Крохмалюка, В.Стогнута, О.Коровая, М.Демця, С.Міхновського, В.Яцківа, Л.Яцків, Д.Парути, М.Грималюка, І.Гавришкевича, Є.Щерби – учасників експедицій шевченківськими місцями, а також картини В.Островського, І.Крислача, Б.Мусієвського, В.Стадничука, Г.Трояна, А.Сидоренка, І.Яреми, Є.Безніска, М.Кристопчука, І.Копчика, С.Добровольського з Австралії, твори скульпторів Р.Романовича, Я.Мотики, Б.Романця, А.Сухорського та інших.

При музеї відкрито гурток «У Кобзаревій світлиці» для школярів середніх та старших класів Львова. Це періодичні зустрічі з цікавими особистостями – художниками, поетами, письменниками, акторами – усіма, хто своїм талантом долучився до пошани Шевченкового імені.

Окрему експозицію становлять різноманітні видання „Кобзаря”, подаровані як львів’янами, так і мешканцями інших місцевостей України, а також гостями з-за кордону. Частину музею становить бібліотека з творами Т.Шевченка різних років видання, каталогами музеїв його імені, а також з художніми творами про нього.

Музеї , ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry