Наукова бібліотека Львівського національного університету ім. Івана Франка

Одним з найстаріших бібліотечних закладів України є Наукова бібліотека Львівського національного університету ім. І. Франка, якій виповнилося більш ніж 400 років. Початок свій вона бере з навчальної книгозбірні школи при єзуїтському колегіумі, яка була заснована у 1608 році. На кінець XVII століття бібліотека налічувала близько 10 тисяч книг з теології, філософії, історії, природничих наук та суспільних питань.

У давньому Львівському університеті (XVII-XVIII ст.) окрім головної бібліотеки існували спеціальні книгозбірні: бібліотеки новіціату, професорів філософії, риторики та ін. Для поповнення фондів бібліотеки державного університету їй надавалася річна фінансова дотація. Окрім цього протягом століть бібліотека користувалася підтримкою меценатів: у XVII столітті серед них були львівські архієпископи Я.Д. Соліховський, С. Гроховський, Я.А. Прухніцький, представники міщанських і шляхетських родин, які не тільки надавали кошти, але й дарували власні бібліотеки. У XVIII фонди університетської бібліотеки були поповнені унікальною книгозбірнею Й.-П. Гареллі, привезеною з Відня, книгами та рукописами закритих австрійським урядом монастирів, а також приватними дарами бібліофілів.

На середину XIX століття бібліотека університету мала більше 50 000 книг, 2 200 гравюр, 12 000 монет. А на першу чверть XX століття фонди бібліотеки складали 310 000 одиниць зберігання, в тому числі 1 146 рукописів латинською, німецькою, польською та східними мовами, 216 інкунабул, понад 11 000 монет й 507 медалей.

У 1901-1905 роках було збудовано нове приміщення для бібліотеки університету, яке на той час відповідало усім архітектурним вимогам бібліотечного будівництва. Інтер’єри були прикрашені за проектом Ю. Макаревича професором Т. Рибковським та молодим художником Ю. Буцманюком. У цьому будинку в наш час знаходиться головний корпус університетської бібліотеки, яка у 1990 році отримала ще один корпус.

Наукова бібліотека Львівського університету сьогодні нараховує 3 млн. книг. До її складу входять 16 відділів, 27 секторів, 13 факультетських бібліотек. Вони обслуговують 65 тисяч читачів.

Бібліотеки

Related Listing

Trackbacks For This Post

  1. [...] Джерело: http://places.biz.ua/ архітектура, бібліотека, історія, Львів [...]

1 відгук

  1. Наукова бібліотека Львівського національного університету ім. Івана Франка – Львів (Lviv), 3 years ago

    [...] Джерело: http://places.biz.ua/ архітектура, бібліотека, історія, Львів [...]

       -   Відповіcти

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry