Бібліотека Українського товариства сліпих ім. Тараса Шевченка

Українське товариство сліпих, головна мета якого – всебічний захист інтересів інвалідів по зору, допомога в інтеграції їх у суспільство, в медичній, психологічній та побутовій реабілітації, було засноване ще у 1939 році. А сучасна бібліотека для незрячих у Львові була створена у 1962 році. На сьогоднішній день у ній зібрано понад 40 тисяч книг, якими користуються близько тисячі читачів – і не тільки львів’ян, але й мешканців Червонограда, Дрогобича, Стрия. Бібліотека співпрацює з пунктами видачі книг, розташованими у цих містах.

Каталог бібліотеки УТОС має 8 тисяч назв книг, надрукованих шрифтом Брайля, і близько 27 тисяч аудіо-книг. Є також видання з плоскодруком. Цікаво, що декілька незрячих самостійно надрукували у Львові 20 книжок з інструкціями до ліків. Бібліотечний фонд поповнюється новими аудіо-книгами, які видаються будинком звукозапису УТОС. Ще одне джерело поповнення колекції книг – інтернет, з якого співробітники скачують їх зміст. Для придбання літератури також виділяє кошти міська влада, яка з розумінням ставиться до зростаючих запитів читачів з особливими потребами.

3 жовтня 2012 року Львівська спеціалізована бібліотека імені Тараса Шевченка відзначила славний ювілей – 50 років від дня заснування. Читачі, громадськість міста урочисто вітали цей унікальний заклад. Відбулася презентація нових книг та інші святкові заходи. Бібліотека була нагороджена Почесним дипломом, який вручив колективові голова міста Львова Андрій Садовий, назвавши користувачів бібліотеки особливими людьми, що мають особливі таланти та вміння.

Кожен день до бібліотеки приходять до тридцяти відвідувачів, а тим користувачам, які не можуть прийти до закладу, книги доставляють додому. Унікальна бібліотека у Львові прагне бути потрібною для читачів з особливими потребами, надавати їм всебічну допомогу в їх пошуку знань.

Бібліотеки

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry