Бібліотека Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка

Історія одного з найбільших музичних зібрань України охоплює декілька століть і є опосередкованим віддзеркаленням культурного життя Львова, Галичини, України в цілому, а також Австрії, Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини, Німеччини та інших європейських країн.

До складу фондів бібліотеки Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка увійшли колекції існуючих до 1939 року навчальних музичних закладів Львова, таких як консерваторія Галицького (Польського) музичного товариства, консерваторія ім. К.Шимановського, музичних шкіл, гімназій, а також Вищого музичного інституту ім. М.Лисенка, Інституту музикології університету та ін.

Значно поповнили бібліотечні фонди збірки львівських концертних інституцій (товариств Друзів церковної музики та св. Цецилії, Єврейського музичного товариства, Гармонії, Торбана, Бандуриста та ін.) і персональні колекції (К.Мікулі, В.Барвінського, Р.Савицького та багатьох інших).

У фондах бібліотеки, які налічують понад 183 тисячі одиниць, знаходяться книжкові та нотні видання, рукописи, епістолярії, періодика, фотоматеріали, колекція автографів музикантів, починаючи від 1826 року, збірка ранніх церковних видань (1591, 1645, 1761, 1766 рр.). У бібліотеці зберігаються рідкісні видання, які є єдиним примірником у світі. Серед цінних рукописів знаходяться твори К.Мікулі, В.Барвінського, Я.Ярмусевича та ін.

Неоціненний скарб бібліотеки – 5 700 прижиттєвих видань композиторів XVIII-XIX століть: твори Генделя, Моцарта, Бетховена, Гайдна, Вебера, Россіні, Огінського, Ліпінського та ін. Унікальне зібрання дидактичного характеру включає в себе давні церковні підручники, видання енциклопедичного типу («Основи музики» Р.Дес-Кортеса 1645 року, наприклад), першодруки підручників з усіх консерваторій Європи (паризької, лейпцизької, брюссельської, болонської), перші українські підручники, видані у 20-х роках XX століття.

Від часу проголошення Незалежності України фонди поповнилися приватними зібраннями викладачів академії (М.Крушельницької, І.Ганича, Б.Анткова та ін.). До бібліотеки надходять цінні видання від українців з діаспори (США, Франції, Австрії, Німеччини, Канади, Аргентини). У 2008 році бібліотека отримала статус наукової.

Бібліотеки , ,

Related Listing

2 відгуки

 1. Арслан, 6 months ago

  Вітаю! На сторінці http://places.biz.ua/culture-and-art/libraries/biblioteka-lvivskoji-natsionalnoji-muzychnoji-akademiji-imeni-m-v-lysenka/ помітив помилку. Українською слід писати ле́йпцизької, а не лейпцігської.

  Дякую.

     -   Відповіcти
 2. Art, 6 months ago

  Ок, дякую!

     -   Відповіcти

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry