Галерея сучасного сакрального мистецтва Iconart

14 лютого 2010 року у Львові відкрилася надзвичайно оригінальна галерея – Iconart, метою якої є зближення сучасного мистецтва з християнською духовністю, інтеграція українського сакрального мистецтва у міжнародний доробок у цій царині.

Галерея відбирає для своїх експозицій твори високого естетичного рівня, релігійний зміст яких не примітивізує їх художню довершеність, а вишукана естетика не замінює глибокого усвідомлення істинності християнства. Донести до глядачів високі мистецькі цінності, уникаючи визначення чіткої конфесійної приналежності, є основною ціллю співробітників галереї.

В Iconart відвідувачі, небайдужі до української культури і до особистого духовного розвитку, знайомляться з найкращими творами львівських художників: Іванки Креп’якевич-Димид, Петра Гуменюка, Люби Яцків, Оксани Романів-Тріски. Тут влаштовуються виставки релігійного малярства молодих майстрів: Данили Мовчана, Остапа Лозинського, Наталі Русецької. Виставляються у галереї не тільки львівські митці, але й представники багатьох інших шкіл українського сакрального мистецтва, які у своїй творчості переосмислюють його традиції у контексті сучасної релігійної творчості. Тут експонували свої роботи Олександр Антонюк, Ольга Ковтун, Андрій Коваленко.

Сакральність – найважливіша складова творчої діяльності працівників галереї, які прикладають максимум зусиль для створення найкращих умов для подальшого розвитку релігійного мистецтва в Україні. У невеликому приміщенні Iconart проходять не тільки презентації творів сакрального мистецтва, але й зустрічі його творців і шанувальників, ведуться жваві творчі дискусії щодо його подальшого розвитку і пошуку шляхів художніх засобів естетичної виразності і духовної глибини.

Галереї

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry