Львівський будинок органної та камерної музики

Римо-католицький костел св. Марії Магдалини, у якому розташований Львівський будинок органної та камерної музики, був побудований за проектом архітекторів А. Келара та М. Годного у 1600-1612 роках. Остаточно зведення та оформлення костелу завершилося у 1635 році.

Під керівництвом архітектора М. Урбаніка у 1754-1758 роках відбулася перебудова споруди: були зведені вежі, замінені фасади тощо. Найбільших змін костел зазнав під час реставраційних робіт 1870 року. Саме у такому вигляді він і дійшов до наших днів.

Костел святої Марії Магдалини – це тринавна шестистовпна базиліка з гранчастою апсидою, хрестовими перекритими склепіннями. Площини бічних фасадів з високими вікнами, без будь-яких прикрас, контрастують з головним фасадом, щедро насиченим декоративними елементами. В інтер’єрі та екстер’єрі будівлі гармонічно поєднуються традиції ренесансу із окремими рисами бароко.

У 1936 році в костелі був встановлений великий орган, створений відомою чесько-австрійською фірмою Rieger-Kloss. Він мав 70 регістрів, 4 мануали і педаль. Унікальність органу була в тому, що 12 регістрів розміщалися в іншому кінці костьолу – з лівого боку над вівтарем. Був також і додатковий пульт управління у самому вівтарі.

По Другій світовій війні костел перестав діяти. Після декількох перепрофілювань в кінці 60-х років тут був створений органний зал Львівської консерваторії ім. М. Лисенка.

У 1968-69 роках фірма Rieger-Kloss провела реконструкцію органу (хоча і не в повному обсязі), і у цьому приміщенні почав діяти Будинок органної та камерної музики.

Після другої реставрації (1988 р.) орган, найбільший і найкращий в Україні, придбав широкі виконавські можливості. Сила і велич органу романтичного типу з оркестральним характером захоплює слухачів, як львів’ян, так і чисельних гостей міста. Також приміщення використовується як концертний зал.

Концерт на замовлення

  • на Ваше особисте замовлення звучить класичний шлягер композиторів Європи, Америки

  • тривалість 30-45 мін.

  • варіанти виконавців, які Ви побажаєте: (орган + труба + вокал + арфа + чембало + інструментальний квартет)

  • день концерту, година = замовляєте Ви

  • контактний телефон - +38 (032) 272-39-53

Концертний зал , ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry