Успенська церква

Успенська церква, яка дійшла до наших днів, – це четвертий храм, побудований на цьому місці. Першою була Успенська церква, яку спалили польські феодали під час їх нападу на Львів 1340 року. Друга, мурована, проіснувала до пожежі 1527 року. У 1547-1559 роках вона була відбудована архітектором Петром Італійцем на кошти місцевого населення і молдавського господаря О. Лопушняну. З того часу Успенську церкву стали називати Волоською. Але і ця будівля була знищена пожежею 1571 року.

Четверту церкву Успенське братство почало будувати у 1591 році. Архітектором і керівником будівництва став славнозвісний Павло Римлянин. Зведення храму було завершене у 1629 році (вже після смерті Павла Римлянина, який помер у 1618 році).

Церква побудована у стилі італійського ренесансу, але у її структурі збережені традиції українського будівництва: на вісі «захід-схід» вона є тридільною і триверхою.

Різьбярські роботи в інтер’єрі (пілястри, герби жертводавців, арки вікон, одвірки дверей, метопи тощо) виконували львівські різьбярі Костянтин і Яків Кульчицькі.

В інтер’єрі цієї тринавової базиліки, який складається з трьох просторових елементів (бабинця, головної нави та вівтарної частини), вирізняється лаконічна пластика колон, арок, пілястрів, виготовлених з білого тесаного каменю.

В Успенській церкві збереглися пам’ятки сакрального мистецтва XVII-XVIII століть: ікони з іконостасу 1630-1638 років, виконані львівськими майстрами Ф. Сеньковичем і М. Петрахновичем, станковий живопис на стінах тощо.

Вікна храму прикрашають високохудожні вітражі, виготовлені у 1926-1927 роках Петром Холодним-старшим. У 60-70 роках XX століття Успенська церква була відремонтована і реставрована.

Церкви і собори ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry