Монастир і костел св. Анни

Костел Святої Анни і монастир — пам’ятник історії і архітектури у Львові на перехресті вулиць Городоцької і Шевченко. Після легалізації УГКЦ будівля перейшла у власності цієї конфесії і називається храм Святої Ганни.

Дерев’яний римо-католіцький костел Святої Ганни заклали в 1507 році на місці, де міською вартою були убиті і поховані цехи кравців, що бігли з Львова підмайстра. У 1509 році костел згорів і лише в 1599 році був відновлений.

Нинішня будівля збудована в 1730 році. Специфічні межі бароко поєднуються із скромністю і простотою розчленовувань, конструкцій, ліній силуету, скромністю декору і інших ознак ренесансу. Пізніший елемент — башта, побудована в 1927 році архітектором Б. Віктором з куполом в стилі арт-деко. Перед баштою прибудований тригранний притвор, оформлений пілястрами.

Колишній костел є однонефную базіліку з гранованою триярусною баштою на фасаді, збудована з каменя і цегли. Перекриття склепінчасті, дах похилої з сигнатурою. За баштою по центру розміщений фронтон, фланкирований вазами. Арочні віконні прорізи в обрамленнях. У радянські часи в церкві був склад, а пізніше каси, які називали городоцкимі (від назви вулиці Городоцкойї вулиць).

У храмі сучасний інтер’єр після реставрації 1997 року. Монастирська будівля, яка примикає з південного боку, зберегла характерні межі архітектури XVIII століття.

Церкви і собори , ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry