Музей-заповідник Олеський замок

Олеський замок – найстаріший з збережених замків Львівської області. Цей замок розташований на 50-метровому пагорбі в південно-східній частині Бузької низовини. Часом його заснування прийнято вважати XIII століття, коли татарські орди зруйнували городище Пліснеське.

Частина уцілілих жителів змогла перебратися в Олесько, де почали будівництво нової фортеці. Сьогодні відомо, що в 1340-1366 роках Олесько належало останньому галицько-волинському князю – Дмитру-Любарту Гедеміновичу.

У 1366 році місто перейшло у володіння Олександра Коріатовича. Деякі дослідники згадували, що у 1390 році Папа Боніфацій IX своєю буллою подарував замок Галицькому католицькому єпископові. У 1431-1432 роках широку розголосу набула повстання бояр на чолі з Івашко-Богданом Преслужич з Рогатина, прихильником князя Свидригайла.

Гарнізон замку шість тижнів протистояв військам короля Ягайла. У 1605 році Олеський замок і вся округа перейшли у власність руського магната Івана Даниловича. Тоді в замку служив батько Богдана Хмельницького – Михайло. Збереглась романтична легенда, що розповідає про те, що шляхтич Адам Жулкевський хотів одружитися з дочкою І. Даниловича.

Під час гри в карти батько дівчини категорично відмовив претенденту, і той у розпачі покінчив із собою … У 1636 році рід Даниловича перервався, а його величезні маєтки по споріднених зв’язках відійшли до Якуба Собеському – батькові майбутнього короля Яна III. З особистістю останнього пов’язана ще одна легенда Олеського замку. Хлопчик народився в замку у 1629 році.

Під час пологів фортеця була оточена татарами, і до всього почалася сильна гроза. Коли повитуха поклала щойно народженого немовляна мармуровий стіл, вдарив страшний грім, стіл тріснув, а прислуга оглухла. Відразу ж з’явилося пророцтво, що новонароджений буде незвичайною людиною. І справді, Ян III став одним з найвидатніших польських королів.

Десять років по тому в замку народився другий майбутній король Польщі – Михайло Корибут Вишневецький. За часів Яна III Собеського замок отримав статус королівської резиденції. Про його оформлення особливо турбувалася дружина короля Марія-Казимира де Аркуйон, відома в польській історії як Марисенька.

Музей-заповідник Олеський замок належить до відділу Львівської національної галереї мистецтв.

Вартість квитка:

  • для учнів та студентів - 5 грн.(вартість екскурсії - 30 грн.)

  • для дорослих - 10 грн.(вартість екскурсії - 50 грн.)

Замки ,

Related Listing

Залишіть Ваш відгук

Оцініть це місце, натиснувши на зірки нижче:

Надіслати другу

Send Inquiry